Linguarum

Vo svojom živote sa nevenujem len škole a knihám, hoci sú pre mňa tieto dve aktivity mimoriadne dôležité! Okrem toho sa venujem aj štúdiu cudzích jazykov a tento koníček mi v poslednej dobe zaberá najviac času.

Keďže aj táto aktivita je pre mňa dôležitá a, okrem iného, sa týka aj kníh, rozhodla som sa, že sa budem deliť o svoje úspechy, neúspechy, prípadne tipy aj v tejto oblasti.

Ako som sa k tomu dostala?

Tak ako každé iné, školopovinné dieťa, aj ja som sa musela učiť už od základnej školy cudzie jazyky. Bola to klasicky angličtina a nemčina. Nič “exotické“. Ale myslím, že najväčší zlom u mňa nastal vtedy, keď som dočítala Harry Pottera. Vtedy som zašla za mamou a povedala som jej: “Mami, raz si prečítam Harry Pottera vo všetkých jazykoch.” Je rok 2020 a ja som celú sériu prečítala LEN po slovensky.

Akým jazykom sa v súčasnosti venujem?

Nie je tajomstvom, že študujem angličtinu a nemčinu na vysokej škole. Máte to v popise pod mojou rozmazanou fotkou v pravom rohu stránky. Avšak okrem týchto dvoch jazykov veľa času trávim pri kórejčine. Nie som zarytý fanúšik K-popu, ako by ste si mohli myslieť. Ako som sa dostala k tomu, rozoberať nebudem, pretože stále mi je za tým obdobím clivo a je to pomerne čerstvé. Ďalším jazykom, ktorým sa snažím prekúsať, je čínština. Nuž, mám dobrú kamarátku, ktorá žije v Číne a mám ju naozaj rada!

Čo je pri takejto záľube najdôležitejšie?

Trpezlivosť a dobrý spánok.

Ďakujem za čas, ktorý ste venovali tomuto článku,
~ Gabi ~

Advertisement

Jedna myšlienka na “Linguarum

  1. Janka Casion Kolenová

    Veľmi ťa obdivujem za všetky tie jazyky, ktoré ovládaš, je to skvelé 🙂 A HP odporúčam minimálne v angličtine, tam som zatiaľ prečítala prvé štyri časti a je to skvelé 🙂

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s